Akcesoria do picia dla dzieci

akcesoria do picia dla dzieci

Warto przyzwyczajać dziecko do picia wody już od pierwszych miesięcy życia. Woda powinna być proponowana malcowi przy każdym posiłku, już na etapie rozszerzania diety. Aby zaciekawić niemowlę, wodę warto podać w odpowiednim kubeczku lub bidonie, dostosowanym do wieku maluszka. Odpowiedni poziom nawodnienia ma znaczący wpływ na samopoczucie, pracę układu pokarmowego oraz stan skóry.

W czym podawać wodę dziecku? Akcesoria do picia dla dzieci

Akcesoria do picia powinny być przede wszystkim dopasowane do wieku dziecka. Bidony dla dzieci posiadają odpowiednie oznakowanie, aby rodzice już na etapie zakupu wiedzieli od jakiego wieku mogą podać produkt swojemu dziecku. Pierwszy bidon można zaproponować już czteromiesięcznemu niemowlęciu. Ustnik jest tak dopasowany, aby powodować odruch ssania, a przy tym zapobiegać zachłyśnięciu.

Powyżej szóstego miesiąca najlepszym wyborem są bidony ze słomką, która umożliwia wygodne picie. Słomka posiada odpowiednie obciążenie, dzięki czemu malec może pić również w pozycji półleżącej. Bezpieczne zamykanie bidonu uniemożliwia rozlanie się wody.

Na uwagę zasługują także dedykowane kubki dziecięce, które są również idealnym treningiem podczas nauki picia z tradycyjnej szklanki. Różnego rodzaju kubki i bidony dostępne są w sklepach z akcesoriami dla dzieci i niemowląt oraz na aukcjach internetowych. Warto stawiać na produkty pochodzące od znanych i renomowanych producentów, które wykonane zostały z bezpiecznego tworzywa oraz posiadają niezbędne atesty.

Większość produktów można bez obaw myć w zmywarce, co jest ogromnym udogodnieniem dla rodziców.

Jaką wodę wybierać dla niemowląt i małych dzieci?

Zarówno niemowlęta jak i kilkuletnie dzieci powinny pić wodę niskozmineralizowaną. Doskonałym wyborem jest woda dedykowana najmłodszym, która świetnie nadaje się również do sporządzania posiłków. Starsze dzieci mogą otrzymywać wodę odpowiednio przefiltrowaną.

Świetnym zakupem jest wysokiej jakości dzbanek filtrujący, który pozbawia wodę zanieczyszczeń oraz wzbogaca ją w minerały. Taką wodę bez obaw może spożywać cała rodzina. Nie można zapominać oczywiście o regularnej wymianie filtra.

Zobacz dziecięce artykuły do picia: https://tamaja.pl/bidony-kubki-dla-dzieci