Bezpieczny fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy

fotelik przodem i tyłem

Gdy posiadamy małe dziecko i podróżujemy samochodem, niezbędne będzie posiadanie odpowiedniego fotelika. Takiego, który będzie stwarzał duży komfort użytkowania nie tylko nam, jako opiekunom naszego maleństwa, lecz przede wszystkim naszemu dziecku. Bezpieczeństwo fotelika samochodowego staje się najwyższym priorytetem w momencie, gdy dziecko opuści te drzwi szpitala.

 

Fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy – wszystko co należy wiedzieć!

Tyłem do kierunku jazdy jest dany dla niemowląt, ale jeśli chodzi o małe dzieci, możesz się zastanawiać, czy możesz przełączyć je na siedzenie skierowane przodem do kierunku jazdy. Odpowiedź zależy od różnych czynników, w tym wzrostu i wagi dziecka.

Urządzenia przytrzymujące zwrócone tyłem do kierunku jazdy są lepiej zaprojektowane tak, aby podtrzymywać głowę, szyję i kręgosłup dziecka w przypadku wypadku. Po uderzeniu ciało dziecka jest umiejscowione w urządzeniu przytrzymującym, podczas gdy siły zderzenia są rozłożone na skorupie siedzenia.

W foteliku zwróconym przodem do kierunku jazdy głowa i ciało dziecka są popychane do przodu siłami zderzenia, a uprząż jest głównym punktem kontaktu. U dzieci ten ruch do przodu może spowodować poważne obrażenia, ponieważ ich mięśnie i kości nie są jeszcze wystarczająco rozwinięte, aby utrzymać się przed uderzeniem, w przeciwieństwie do ciała dorosłego. Wielu rodziców zwraca swoje dzieci do przodu w wieku 6 miesięcy, wierząc, że jest to kamień milowy, jednak zawsze o wiele bezpieczniej jest trzymać je tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe.

Główne zalety

Dzieci podróżujące przodem do kierunku jazdy mogą zostać rzucone do przodu w zderzeniu czołowym. To kładzie nacisk na delikatną głowę i szyję, co może prowadzić do poważnych obrażeń. Jeśli Twoje dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy, fotelik samochodowy rozkłada siły na całe plecy, chroniąc delikatną głowę i szyję.

Ponieważ siedemdziesiąt procent wypadków to zderzenia czołowe, najbezpieczniej jest, aby dzieci podróżowały tyłem do kierunku jazdy, dopóki ich mięśnie i kości nie rozwiną się prawidłowo. Taki typ fotelika jest nie tylko niezwykle bezpieczny, ale również bardzo komfortowy w użytkowaniu.

Czytaj więcej: https://www.besafe.com.pl/foteliki-dla-malucha