Botoks Kraków młody wygląd twarzy dzięki kilku wstrzyknięciom

botoks

Botox, czyli inaczej toksyna botulinowa typu A, oraz znana pod inną nazwą jako jad kiełbasiany, jest to najsilniejsza naturalna trucizna, która w małych dawkach może być stosowana w dermatologii, neurologii czy też medycyny estetycznej.

Wstrzykiwanie botoksu pomaga wygładzić widniejące zmarszczki mimiczne, tj.: zmarszczki, które znajdują się na czole, kurze łapki oraz inaczej zwaną lwią zmarszczkę, które znajduję się między brwiami. Zabieg ten stosuję się także do uniesienia kącików ust, które opadają a nawet na tak zwaną „pomarańczową skórkę” na brodzie. Z kolei nowością jest wykorzystywanie botoksu do poprawienia zmarszczek na szyi i dekolcie. 

Botox – Działanie preparatu

Jad wystrzyknięty w okolice zmarszczki zatrzymuje przewodzenie impulsów nerwowych, impulsy te wywołują skurcze mięśni, które znajdują si na naszej twarzy. Działanie to paraliżuje mięśnie, które z biegiem czasu tracą zdolność kurczenia się dzięki temu skóra staje się luźniejsza i nie marszczy się, a zmarszczki nie pogłębiają się.

Wtedy zostają zatrzymane niewielkie fragmenty skóry, dlatego reszta mięśni na twarzy może funkcjonować jak do tej pory, przy tym twarz wygląda na naturalną. Od razu po zabiegu nasz skóra może być podrażniona i może powstać delikatny obrzęk, a nawet mogą ukazać się niewielkie siniaki. Objawy te trwają krótko i po kilku minutach znikają Poprawą wyglądu można się cieszyć od 3 miesięcy do 6 miesięcy.

Przygotowanie do zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu nie wykonuje się żadnych badań. Lekarz, który będzie wykonywał zabieg przeprowadza bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem. Pyta między innymi jakie pacjent przyjmuje leki oraz porusza temat przewlekłych chorób. Na koniec dokładnie ogląda skórę, która ma zostać poddana zabiegowi.

Przed zabiegiem lekarz oczyszcza skórę i dokładnie ją dezynfekuje używając przy tym bezalkoholowego preparatu, oraz schładza skórę lodem. Wstrzykiwanie botoksu przypomina ślad po ugryzieniu komara. Po całym zbiegu wystarczy nam czekać i obserwować jak nasz twarz nabiera młodego wyglądu.

Przeczytaj więcej na temat botox Kraków: www.leaclinic.pl/botox-krakow/