Czy kominki narożne pasują do wszystkich pomieszczeń

narożny kominek

Kominek w domu

Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie kominka w swoim domu. Nie ma się czemu dziwić, kominki nie są wcale trudne do zamontowania, a przyjemności z siedzenia przed własnym palącym się kominkiem jest w zasadzie nie porównywalna z niczym innym. Ciepło i dźwięk palonego drzewa rozgrzeją w nawet najzimniejszy wieczór. Warto też zauważyć, że kominki świetnie się prezentują w każdym wystroju.

W szczególności kominki narożne pięknie wyglądają w każdym salonie, nadają niepowtarzalny klimat oraz są proste w montażu. Wystrój nowoczesny, lub tradycyjny, kominek narożny znajdzie swoje miejsce w każdym domostwie. Zasadniczym minusem takiego rozwiązania może być jedynie trudność w wyczyszczeniu zakamarków w tego rodzaju kominku.

Wkłady kominkowe narożne to zaoszczędzona przestrzeń

Kominki narożne są idealnym wyborem bez względu na metraż pomieszczenia. Wiele osób nie decyduje się na własny kominek, gdyż uważają, że nie mają miejsca na takie elementy wystroju. Nic bardziej mylnego, ze względu na swoją poręczność, narożne wkłady kominkowe zmieszczą się w nawet najmniejszych pomieszczeniach. Nie mniej jednak osoby posiadające rozległe, przestrzenne salony, też mogą skorzystać na tym rozwiązaniu. Jedyną obiekcją w wypadku dużych pomieszczeń jest obawa, że z kominka ciężko będzie zrobić główny element wystroju.

Narożne kominki  – cena

Ceny za wkłady kominkowe wahają się w granicach 2-7 tysięcy złotych. Materiały do izolacji i wykonania zabudowy, zabudowa na płytach karton gips, izolacja wełną mineralną, prosta zabudowa bez kamienia ozdobnego to około 1300 zł. Rury spalinowe (przyjmujemy ok. 1,5m długości odprowadzenia spalin do komina, przeciętna średnica fi180) to od około 353 złotych. Koszt montażu wkładu i wykonania zabudowy to około 2 tysiące złotych. Także całość projektu można zamknąć nawet w dość ekonomicznym budżecie mniej więcej 5 tysięcy złotych.

Kominki elektryczne

Ciekawą alternatywą jeśli chodzi o kominki narożne, są ich wersje elektryczne. Są one stanowczo tańsze w zakupie, ale za to mogą się okazać droższe w utrzymaniu. Niestety wadą jest też utrata nieporównywalnego klimatu, jaki daje posiadanie prawdziwego kominka. Nie mniej jednak jest to opcja o której warto wspomnieć.

Narożne wkłady kominkowe znajdziesz w sklepie: https://kominki.ratur.com.pl/260-kominki-narozne-z-bs-wklady-kominkowe-