Fototapeta na szafę – szafa jak nowa.

Posiadacze masywnych, starodawnych szaf często mają dylemat co do ich dalszego losu. Z jednej strony są to solidne meble, które mogą przetrwać jeszcze lata, takich jakich dziś już raczej się nie robi. Szkoda więc je wyrzucić, lecz nie pasują już do obecnych trendów stylistycznych.

Wiele osób szuka więc sposobów na to, jak dać szafie nowe życie, aby  wciąż z powodzeniem służyła, ale także cieszyła oko. Rozwiązaniem może być fototapeta na szafę. Wykonywana na potrzebny, żądany wymiar, dopasuje się do każdego skrzydła czy przesuwnych drzwi, bez potrzeby ręcznego przycinania. Taka fototapeta może zakryć fornir, który ciężko zamalować bez wcześniejszego ścierania i przygotowań, ale też przeciwnie, zmatowiałe drewno, nie wyglądające już tak dobrze, jak wcześniej.

Mając szafę składającą się z więcej niż jednego skrzydła, można zamówić jedną grafikę, podzieloną na poszczególne części, tak, by tworzyło to wspólną, zgraną całość. Może to być wykonane z jednego obrazu lub jako zestawienie pasujących do siebie, różnych części. Widać więc, że fototapeta na szafę może okazać się znakomitym pomysłem i rozwiązaniem, które bez wątpienia sprawdzi się w każdym niemal wnętrzu.