Import towarów z Chin do Polski dla Każdego

import towarów

Import towarów z Chin do Polski odbywa się masowo, na ogromną skale. Można powiedzieć, że na niespotykaną w historii Polski. Kto z nas nie widział nigdy napisu na produkcie „Made in China”. Sprawę dodatkowo ułatwił Internet który daje multum możliwości również w importowaniu towarów. Wszyscy znamy kogoś kto zamawiał albo sami zamawialiśmy produkty z  alliexpress w konkurencyjnej cenie z kraju kwitnącej wiśni.

Rodzaje Transportu

Wiele przedsiębiorstw również importuję towary z Chin do Polski, ponieważ koszy produkcji towarów są tam znacznie niższe niż w naszym kraju. Niszę w tym interesie znaleźli dostawcy, wszelkie agencje pośredniczące oraz agencje transportowe itd.

Czas importu jest bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od wielkości transportowanej przesyłki. Nawet rok może trwać transport dużych gabarytów przykładowo maszyn rolniczych. Najszybszy jest transport lotniczy, niestety ma on ograniczenia, ponieważ samolot nie może zabierać dużych i ciężkich przesyłek. Najbardziej popularny oraz najtańszy jest transport drogą morską trwa średnio od 4 do 6 tygodni.

Coraz bardziej popularny staję się transport kolejowy. Niewiele osób wie, że Polska oraz Chiny posiadają bezpośrednie pociągi towarowe bez przeładunku, co pokazuje jak import towarów z Chin do Polski nabrał na znaczeniu i jak jest ważny.

Odprawa Celna produktów pochodzących z Chin w Polsce

Niestety i w tym wypadku najbardziej żmudnym etapem całego procesu jest biurokracja. Aby przejąć towar w krajach Unii Europejskiej niezbędny jest cały stos dokumentów: morski list przewozowy, faktura handlowa, specyfikacja, certyfikat zgodności z CE wystawiony przez producenta, świadectwo pochodzenia, ewentualne inne licencje i certyfikaty zależne od rodzaju importowanych produktów.

Import towarów z Chin do Polski – Podatki

Towary które importowane są do Polski objęte są podatkiem VAT w różnych stawkach: 4,7,8 i 23%. W większości przypadków towary importowane z Chin do Polski wynosi 23%. Jednak nawet złożony proces odprawy celnej oraz nałożone podatki nie zmniejszają popularności Importowania wszelakich produktów z Chin do Polski, a wręcz z czasem import może się powiększać.

Więcej informacji na stronie: https://izntrade.com/import-towarow-z-chin-do-polski/