Jaki kosz na pieluchy wielorazowe kupić?

szczelny kosz na pieluchy wielorazowe

Obecnie, coraz większa liczba świadomych rodziców decyduje się na stosowanie pieluch wielorazowych, zamiast tradycyjnych „pampersów”. W podjęciu tej decyzji pomagają często zarówno względy ekologiczne jak i zdrowotne. Zanim jednak zdecydujemy się na wejście w świat wielopieluchowania targają nami na pewno liczne wątpliwości. Jedną z nich, chyba najczęściej spotykaną, jest problem z miejscem, w którym zużyte pieluchy możemy przechowywać w czasie, kiedy czekają na pranie. W tej właśnie sytuacji idealnie sprawdzi się spcjalne kosze. Na jaki kosz na pieluchy wielorazowe postawić?

Jaki kosz na pieluchy wielorazowe wybrać?

Na jaki kosz powinniśmy się jednak zdecydować? Idealnym rozwiązaniem wydaje się być kosz na zużyte pieluchy Magic, który znacząco wyróżnia się na tle innych produktów tego typu. Opatentowane rozwiązania zapewniają ochronę nie tylko przed nieprzyjemnymi zapachami, ale także przed niebezpiecznymi bakteriami i zarazkami.

Są one tak zaprojektowane, że podczas użytkowania rodzic nie ma żadnego kontaktu z pieluszkami, które już są w koszu. Opcja obsługi jedną ręką sprawia, że podczas przewijania zawsze możemy mieć kontrolę nad dzieckiem, unikając w ten sposób niebezpiecznych wypadków.

Duża pojemność kosza sprawia, że bez problemu zmieszczą się w nim pieluszki z kilku dni, które następnie, w niezwykle higieniczny sposób możemy przetransportować do pralki. Jako wkładów możemy użyć zwykłych, domowych worków na śmieci, co znacznie obniża koszt użytkowania oraz podnosi wygodę.

Dla rodziców szczególnie wyczulonych na dobro naszej planety nie bez znaczenia będzie na pewno fakt, że do stworzenia kosza użyte zostały materiały przyjazne dla środowiska. Jednocześnie kosz jest niezwykle trwały na nacisk i odkształcenia, nawet podczas długotrwałego użytkowania. Niemniej ważna jest na pewno kwestia designu- dzięki nowoczesnemu wyglądowi kosz nie rzuca się w oczy i pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia.

A co jeśli używam pieluch jednorazowych?

Co natomiast z rodzicami, którzy decydują się na używanie pieluch jednorazowych. Czy  takim przypadku kosz na pieluchy Magic także ma szansę się sprawdzić? Oczywiście. Jedyną różnicą w użytkowaniu jest fakt, że zamiast do pralki, zużyte pieluchy wynoszone będą do kosza, w żadnym wypadku nie sprawia to jednak, że kosz staje się mniej funkcjonalny.

Wręcz przeciwnie, jego wszechstronność jest jego dodatkową zaletą, dzięki czemu z kosza będziemy mogli cały czas korzystać, nawet jeśli w trakcie pieluchowania dziecka zdecydujemy się na zmianę rodzaju stosowanych pieluszek.

Nie wiesz jaki kosz na pieluchy wielorazowe wybrać? Zobacz produkt: Kosznapieluchy.pl