Jakie suplementy na układ nerwowy – ZMA

suplementy naturalne

Preparaty wspomagające pracę układu nerwowego są bardzo popularne i często kupowane. W obecnych czasach wiele osób sięga po nie mając problemy z koncentracją, trudności z zasypianiem, odczuwając lęk i zmęczenie.  Suplementy diety na układ nerwowy to bardzo szeroka kategoria, w jej skład wchodzą m. in. preparaty ziołowe, suplementy zawierające makro i mikroelementy oraz witaminy.

Suplementy na układ nerwowy  – rodzaje

Naturalne preparaty na układ nerwowy zawierają najczęściej melisę, walerianę, passiflorę, chmiel, kozłek lekarski, żeń-szeń. Od pewnego czasu dostępne są również preparaty tzw. adaptogenne, ułatwiające radzenie sobie ze stresem, na przykład różeniec górski czy bardziej egzotyczna ashwagandha.
Szeroko stosowany suplement na układ nerwowy to magnez.

Zawierające go preparaty są dostępne w różnych formach i połączeniach z innymi składnikami, czasami również ziołowymi. Właściwy poziom magnezu zapobiega skurczom mięśni, zapewnia dobry sen i obniża poziom stresu.

Ostatnio bardzo często lekarze mówią o wpływie witaminy D na układ nerwowy. W naszej strefie klimatycznej jej niedobory zdarzają się często, i mają duże znaczenie dla organizmu człowieka. Należy bardzo dbać o właściwy poziom witaminy D w organizmie.

Również witaminy z grupy B mają ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego systemu nerwowego. Są one dostępne w postaci preparatów jednoskładnikowych, ale często występują też w suplementach złożonych, wielowitaminowych.

Inny zyskujący popularność naturalny preparat na układ nerwowy to olejek CBD. Ma on wszechstronne zastosowanie, ale łagodzi stany nerwowe, a także działa na wiele innych dolegliwości, co na pewno pomaga odzyskać równowagę.

Jak wybrać najlepszy preparat na układ nerwowy

Wybór najlepszego suplementu na układ nerwowy zależy od wielu czynników, na przykład od tego, czy naszym problemem jest zmęczenie, czy nadmierne pobudzenie, czy mamy trudności z zasypianiem, czy wręcz przeciwnie, odczuwamy nadmierną senność. Jest wiele preparatów złożonych, zawierających kilka składników, więc jeśli nie jesteśmy pewni, czego dokładnie nam brakuje, można zacząć od takiego suplementu.

Sprawdź kiedy warto suplementować ZMA: Tutaj