Kolumbaria ceny w zależności od materiału

cmentarz urny

Śmierć to nieunikniona sprawa. Nikt nie jest w stanie zmienić kolei losu, które czekają każdego człowieka na ziemi. Można jednak robić wszystko, aby móc swoje życie przeżyć jak najlepiej, dzięki czemu śmierć będzie tylko wspaniałym zakończeniem pięknej przygody i rozpoczęciem kolejnej – już po drugiej stronie. Może nie interesujemy się śmiercią na co dzień, ale są takie osoby, które na stałe związane są z branżą pogrzebową.

Na cmentarzu

Zarządcy miejscowych cmentarzy muszą zadbać o miejsca, które są im podległe. O miejsca spoczynku wielu osób. Na terenie takich miejsc znaleźć można tradycyjne groby, które kryją w sobie często prochy sprzed kilkudziesięciu lat (a czasem nawet jeszcze dłużej). Oprócz tego na cmentarzach coraz częściej pojawiają się kolumbaria.

Czym one są i jaka jest ich cena? Kto ma prawo z nich skorzystać? Kto decyduje o ich postawieniu. Kolumbarium to miejsce, gdzie na wieczny spoczynek chowane są urny z prochami osób zmarłych. Kremacje są coraz częściej wykonywanym zabiegiem, dlatego musiały powstać takie miejsca, aby móc je pochować. Tak, urny mogą równie dobrze spoczywać w ziemi, ale często stosowane są takie kolumbaria, które prezentują się niezwykle efektownie i pozwalają na uczczenie pamięci o zmarłych osobach.

Budowa kolumbarium ceny i materiały

Kolumbarium to specyficzna budowa, której wykonanie musi zostać powierzone odpowiednim specjalistom. Nigdy nie można podjąć samodzielnej decyzji odnośnie postawienia takiego kolumbarium, ponieważ miejsca wiecznego spoczynku muszą znajdować się w określonych miejscach. Takie przepisy są bardzo dokładnie opisane w polskim prawie.

Kolumbarium można zamówić u poszczególnych wykonawców, którzy mogą zaproponować je w kilku wersjach. Począwszy od modułu podstawowego, najmniejszego, po budowle bardziej rozszerzone. W każdym z nich mieści się określona ilość nisz, gdzie można złożyć urnę z prochami. Zostanie ona schowana za tablicą, która zostanie umiejscowiona po zakończeniu pogrzebu przez specjalną firmę.

Projekt takiej tablicy można zamówić indywidualnie, dzięki czemu będzie można dobrać nie tylko wzór czcionki, ale także jej kolor. To wszystko będzie miało istotny wpływ na końcową cenę.

Zobacz kolumbaria i ceny na stronie: http://kolumbarium.pl/oferta.html