Rury kwasoodporne – zastosowanie, cechy

rury kwasoodporne

W wielu gałęziach przemysłu wykorzystywane są różnego instalacje zbudowane z rur. Do produkcji wielu z nich wykorzystywana jest stal nierdzewna lub kwasoodporna.

Jakie są zalety rur ze stali kwasoodpornej?

Rury kwasoodporne wyróżniają się przede wszystkim bardzo dużą wytrzymałością. Do tego są one odporne na działanie różnych, bardzo często agresywnych czynników zewnętrznych. Rury kwasoodporne są odporne na działanie kwasów, korozji, nie szkodzą im także bardzo wysokie i wyjątkowo niskie temperatury. Ich zaletą jest również duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

Do czego wykorzystywane są rury kwasoodporne?

Właściwości stali kwasoodpornej nadają wyjątkowe cechy rurom wykonanym z tego właśnie materiału. Dzięki temu w przemyśle są one częścią różnego rodzaju instalacji. Świetnie sprawdzają się jako elementy instalacji przesyłowych. Rurami ze stali kwasoodpornej bezpiecznie można transportować różnego rodzaju ciecze oraz gaz.

Rury kwasoodporne wykorzystywane są w branży chemicznej, farmaceutycznej i zakładach przemysłu spożywczego. W bardzo szeroki zakresie z rur kwasoodpornych korzysta także branża budowlana. Chętnie są używane jako element instalacji grzewczych, grzewczo-chłodniczych i wodociągowych. Rury te spotkamy więc nie tylko w zakładach przemysłowych, ale również w swoim najbliższym otoczeniu.

Wyjątkowo żywotne

Rury wyprodukowane ze stali kwasoodpornej należą do wyjątkowo żywotnych rodzajów rur. Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie stosowane są substancje chemiczne. Rury kwasoodporne dostępne są na rynku nie tylko w różnych cenach, ale także o różnej długości i średnicy. Plusem rur kwasoodpornych jest także to, że ich sposób łączenia jest naprawdę bardzo prosty.

Rury ze stali kwasoodpornej mają wiele zalet. Wykorzystywane są nie tylko do budowy instalacji przemysłowych, ale także domowych instalacji gazowych czy wodociągowych.